zubné implantáty

Zubné implantáty ako náhrada jednotlivých zubov

Doplnenie jedného (alebo viacerých) zubov pomocou zubných implantátov.

Strata zubov môže viesť k zníženiu sebavedomia a sociálnej izolácii. Spolu s ubúdaním kosti v čeľusti, spôsobuje známky predčasného starnutia tváre. Chýbajúce zuby však predstavujú aj funkčný problém, a to od okolitých zubov, ktoré majú tendenciu skláňať sa do medzery, po celkovú neschopnosť plnohodnotne hrýzť. Spoľahlivým riešením sú zubné implantáty, malé titánové skrutky, ktoré sa rýchlo a bezbolestne zavedú do čeľuste a úplne sa s ňou zrastú. Vytvoria tak najpevnejší koreň, na ktorý podľa požiadaviek nasadíme novú zubnú korunku alebo mostík. Navyše, implantáty sú aj veľmi šetrné k okolitým zubom, pretože na preklenutie medzery v zuboradí už nemusíme obrusovať okolité (častokrát zdravé) tzv. pilierové zuby.

MUDr. MDDr. Kafka s pacientkou
Implantológ Mojmír Kafka

Kvalitné a efektívne zubné implantáty

Na klinike poskytujeme nadštandardnú starostlivosť, preto pracujeme iba s prémiovými zubnými implantátmi švajčiarskych a nemeckých značiek. Majú až 98% úspešnosť ujatia a dokážu plnohodnotne nahradiť celý chýbajúci zub. Ak sa chcete o zubných implantátoch dočítať viac, môžete tak urobiť v našich blogových článkoch.

Výhody zubných implantátov

dlhá životnosť

Šetria čas

Zavedenie trvá iba pár minút.

bezbolestný zákrok

Nebolia

Ošetrenie aj hojenie je bezbolestné.

prirodzený vzhľad

Estetika

Na nerozoznanie od ostatných zubov.

stabilita zubov

Stabilita

Predstavujú najpevnejší koreň.

prirodzený vzhľad

Priorodzenosť

Pocit prirodzených zubov pri konzumácii potravy.

jednoduchá zubná hygiena

Jednoduchá hygiena

Korunku/mostík čistíme ako zvyšné zuby.

Zavedenie zubných implantátov krok za krokom

1. Odborná konzultácia a vstupné vyšetrenie (30 min)
Prvým krokom na ceste k novému úsmevu je odborná konzultácia, na ktorej zodpovieme všetky otázky a zároveň si povieme, ako bezpečne zavedieme implantát do čeľuste. Na klinike absolvujete CT vyšetrenie (3D röntgen) a následne vám virtuálne ukážeme budúcu polohu zubného implantátu. Ak je všetko v poriadku, dohodneme si termín ďalšieho ošetrenia.
2. Zavedenie implantátov (45–60 min)
Počas tejto návštevy implantológ, pán doktor Mojmír Kafka, zavedie do čeľuste požadované množstvo zubných implantátov. Celé ošetrenie je vďaka lokálnej anestézii bezbolestné a trvá iba niekoľko minút. Ak pomocou implantátov nahrádzame zuby v zadnom úseku zuboradia, nasadíme na ne vhojovací valček. Ten ich chráni a zároveň okolo nich tvaruje ďasno pre budúcu zubnú korunku, ktorú osadíme o 2-4 mesiace. Pri nahrádzaní zubov v prednom úseku zuboradia (viditeľná časť úsmevu), za podmienky, že je implantát pevne osadený, nasadiť dočasnú zubnú korunku alebo mostík. Čiže nebudete mať štrbavý úsmev ani o minútu dlhšie.
3. Odtlačky na zubnú korunku/mostík (30 min)
Od zavedenia implantátov do čeľuste prešli 2-4 mesiace, počas ktorých sa s ňou pevne zrástli. Pri tejto návšteve vám zoberieme odtlačky alebo sken zubov, vďaka ktorým laborant pri výrobe zubnej korunky alebo mostíka na zuby uvidí presnú polohu implantátov.
4. Nasadenie zubnej korunky/mostíka (30 min)
Po 7-14 dňoch od odobratia odtlačkov máme pripravenú želanú zubnú náhradu vo forme zubnej korunky alebo mostíka na zuby, ktoré aj bez lokálnej anestézie absolútne bezbolestne pripevníme na implantáty pomocou tzv. abutmentov. Prostredníctvom RTG snímku overíme správnu polohu implantátov, korunky/mostíka a následne kontrolujeme aj ich estetickú a funkčnú stránku.
5. Starostlivosť a pravidelné kontroly
Na životnosť zubných implantátov vplýva miera starostlivosti, ktorá sa im dostane. Základom je dodržiavanie dôkladnej domácej dentálnej hygieny, aby sa na zuboch a náhradách netvoril povlak z baktérií, ktoré spôsobujú zápal ďasien, stratu kosti a možné odhojenie implantátu. Pri dodržiavaní správnej hygieny môžu mať zubné implantáty životnosť na celý život. Starostlivosť spočíva aj v absolvovaní preventívnych prehliadok a profesionálnej dentálnej hygieny na klinike.
Previous
Next

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.