pevné zuby na implantátoch

Náhrada celého chrupu na zubných implantátoch
All on 4/6

Celková rekonštrukcia zubov na implantátoch All on 4, All on 6.

Prostredníctvom celkovej rekonštrukcie chrupu na implantátoch (známej ako All on 4 – všetky zuby zuboradia na štyroch implantátoch, v prípade použitia 6 implantátov – All on 6) vrátime úsmev aj na tváre, ktoré sa už dlho nesmiali. Toto ošetrenie je našou vášňou a zároveň poslaním, pretože ním meníme život pacientov k lepšiemu. Hovoríme o pacientoch bez zubov, tých, ktorých stav zubov sa nedá zachrániť a ktorí by predtým boli odkázaní na snímateľnú (vyberaciu) zubnú náhradu.

Implantológ Mojmír Kafka
Zubné implantáty v čeľusti

Šetria čas, peniaze aj bolesť

Metóda ošetrenia je výsledkom medicínsko-technologického pokroku a precíznej práce špičkového implantológa s vysokým estetickým cítením, v ktorom sa všetko plánujeme s ohľadom na dosiahnutie dokonalého úsmevu. Novú zubnú náhradu k čeľusti pevne ukotvíme prostredníctvom zubných implantátov počas toho istého dňa, ako ich do čeľuste osadíme. Pacient tak ihneď ťaží z ich skvelých vlastností: stabilita, pevnosť, pocit prirodzených zubov. V porovnaní s klasickým zavádzaním zubných implantátov sa pacient takto vyhne (v prípade potreby) chirurgickému zákroku (dopĺňanie kosti) pred samotnou implantáciou. Šetríme mu tak čas, peniaze aj bolesť.

Zubná náhrada nezakrýva ďasno ani podnebie a pocitovo pôsobí ako vlastné zuby. Pri správnom zhotovení sa tlak pri žuvaní prirodzene prenáša cez implantáty na kosť, čo má stimulujúci účinok a bráni ústupu kosti a známkam predčasného starnutia, ktoré sa objavia po strate zubov. Pacientom sa okamžite zvýši sebavedomie a zlepší životná úroveň, schopnosť jesť, hovoriť a smiať sa. Viac si o tomto ošetrení môžete prečítať v našich blogových článkoch.

Výhody pevných zubov na implantátoch (za 1 deň) All on 4/6

pevnosť

Pevnosť

Fixná náhrada, nevyberá/neskladá sa.

bez lepidla

Bez lepenia

Zubná náhrada bez podnebia, nič sa nelepí.

šetrnosť

Šetrnosť

Na pevné uchytenie stačí 4-6 implantátov.

efektívnosť

Efektívnosť

98% miera ujatia.

dlhá životnosť

Dlhá životnosť

Pri správnej hygiene majú implantáty dlhú životnosť.

prirodzený vzhľad

Prirodzenosť

Pocit prirodzených zubov pri konzumácii potravy.

Pevné zuby na implantátoch All on 4/6 (za 1 deň) krok za krokom

1. Odborná konzultácia a vyšetrenie (30 min)
Odborná konzultácia a vyšetrenie sú prvým krokom na ceste k novým zubom. Po zodpovedaní všetkých otázok a skontrolovaní výsledkov z CT vyšetrenia (3D röntgenu) sa dozviete, či ste vhodným kandidátom na toto ošetrenie. Vďaka snímku z CT si vieme presne naplánovať budúcu polohu zavedených implantátov, na ktoré pripevníme nový zubný mostík, a to v ten istý deň, ako ich budeme implantovať. Ak je všetko v poriadku, dohodneme si termín ďalšieho ošetrenia.
2. Zavedenie implantátov a odovzdanie náhrady (60-180 min)
Počas tejto návštevy implantológ, pán doktor Mojmír Kafka, zavedie do čeľuste zubné implantáty. Celé ošetrenie je vďaka lokálnej anestézii bezbolestné a trvá iba niekoľko minút. Ak je potrebné robiť ešte nejaké úpravy (napr. extrakcie zubov), urobíme to počas tejto návštevy, ešte pred zavedením implantátov. Okrem úľavy od bolesti vám vieme pomôcť aj so strachom, a to prostredníctvom tabletky na upokojenie. Implantáty osadíme do čeľuste tak, aby boli stabilné. Naskrutkujeme na ne abutmenty - piliere a prostredníctvom nich pevne (nezložíte si ju) upevníme na implantáty dočasnú zubnú náhradu. Čiže len za 1 deň sme zaviedli implantáty a hneď na ne nasadili (dočasné) nové zuby a tým vás zbavili štrbavého úsmevu. V ojedinelých prípadoch sa stáva, že zavedené implantáty nie sú hneď dostatočne stabilné na to, aby pevne udržali zubnú náhradu. V takom prípade vám dáme snímateľnú zubnú náhradu, ktorú nosíte počas hojenia implantátov.
3. Odtlačky/sken na definitívny mostík (15-30 min)
Po 4-6 mesiacoch od zavedenia implantátov je čeľusť dostatočne pripravená na to, aby sme začali s prácou na definitívnej zubnej náhrade, ktorú vám pevne (nezložíte si ju) nasadíme na implantáty. Odoberieme odtlačky/sken, zaregistrujeme polohu implantátov a informácie posunieme zubnému technikovi. V prípade, že vám dočasná živicová náhrada vyhovuje funkčne aj tvarovo, vieme vytvoriť jej keramickú/kovokeramickú kópiu, čím preskočíme bod č.4 a 5.
4. Plánovanie polohy a tvaru mostíka (30–45 min)
O 7-14 dní má zubný technik pripravené tzv. voskové registračné lyžice, pomocou ktorých presne naplánujeme polohu a tvar zubov v definitívnom mostíku.
5. Skúška definitívneho mostíka (15-30 min)
O ďalších 7-14 dní prídete na skúšku definitívneho mostíka. Toto je čas na posledné úpravy tvaru, postavenia a farby zubov v mostíku. Pri tejto návšteve už musíte vedieť, z akého materiálu mostík vytvoríme. Ak je všetko v poriadku, zubný technik vyrobí definitívny zubný mostík, ktorý pripevníme na zavedené implantáty.
6. Nasadenie definitívneho mostíka (15-30 min)
Do 14 dní od poslednej návštevy vám odovzdávame definitívnu zubnú náhradu – definitívny zubný mostík, ktorý pevne osadíme na abutmenty. Spolu si vyskúšame estetiku, funkciu a zhryz. Od tejto chvíle máte celú starostlivosť o nové zuby vo svojich rukách. Základom je dodržiavanie správnej domácej dentálnej hygieny, aby sa na náhrade netvoril povlak z baktérií, ktoré spôsobujú zápal ďasien, stratu kosti a možné odhojenie implantátu. Pri dodržiavaní správnej hygieny majú zubné implantáty životnosť celý život.
7. Pravidelné kontroly
Aj s novými zubami musíte chodiť na preventívne prehliadky k zubnému lekárovi a absolvovať pravidelnú dentálnu hygienu. Ak ste si vybrali keramické náhrady, tie sú veľmi pevné a je pri nich minimálna potreba opráv. V prípade, že máte živicovo–titánovú náhradu, môže sa stať, že postupom času sa zuby začnú opotrebovávať a bude žiadúce ich opraviť/vymeniť. Pre predĺženie životnosti nových zubov odporúčame nosiť počas spánku ochranné dlahy. Na požiadanie vám ich na klinike zhotovíme.
Previous
Next

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.