Cena zubných implantátov?
Tá naša je konečná a bez skrytých položiek

Cena zubných implantátov?
Tá naša je konečná a bez skrytých položiek

21.3.2021
Zubné implantáty
Rekonštrukcia chrupu
Cena zubných implantátov
MUDr. MDDr. Mojmír Kafka
MUDr. MDDr. Mojmír Kafka Stomatochirurg – implantológ
referencie
Zubné implantáty
Rekonštrukcia chrupu
Cena zubných implantátov
MUDr. MDDr. Mojmír Kafka
MUDr. MDDr. Mojmír Kafka Stomatochirurg – implantológ
referencie

Život je divoká jazda, ktorá nás občas pripraví aj o zuby. Či už je to vekom alebo v dôsledku úrazu, štrbavý úsmev má ľahké, efektívne a vysokoestetické riešenie. Sú ním zubné implantáty a síce sú známe, keď príde na otázku ceny, väčšinou tápame. Je to dôsledok zavádzajúcich cien, ktorých je plný internet, ale my v Kafka Dent si pacientov vážime, preto sme aj v otázkach cien FÉR!

Zubný implantát Kafka Dent
Foto KD: Zubný implantát, ktorý sa zavádza do čeľuste.

Zubné implantáty predstavujú umelé korene stratených zubov a v súčasnosti sa považujú za najefektívnejšiu a najkvalitnejšiu formu protetickej liečby. Medzi ich najväčšie výhody patrí vysokoestetický vzhľad, teda náhrada zuba, ktorá je na nich ukotvená – zubný mostík alebo zubná korunka – je na nerozoznanie od vlastných zubov. Vyznačujú sa pevnosťou, stabilitou a trvácnosťou. Hodia sa na individuálne nahrádzanie zubov (1ks), malé, väčšie ale aj celkové rekonštrukcie chrupu, pri ktorých nemusíme nahrádzať všetky stratené korene zubov, ale stačí nám použiť iba štyri zubné implantáty. Zubné implantáty majú v porovnaní s mostíkom ukotveným na vlastných zuboch veľkú výhodu v tom, že sú šetrné. Pri ich použití nemusíme obrusovať okolité zuby, ktoré môžu byť úplne zdravé a funkčné, pretože ich zavedieme do medzery, kde zuby chýbajú a na ne pevne uchytíme nové zuby. Pri zubnom mostíku ukotvenom na vlastných zuboch by sme brúsiť museli, pretože mostík sa uchytáva na zuby okolo medzery v zubnom oblúku, ktorú nahrádza.

Náhrada zuba na implantáte pozostáva z troch častí:

  • titánová/keramická skrutka nahradzujúca koreň zuba (vlastný implantát)
  • abutment – spojenie korunky/mostíka s implantátom
  • korunka/mostík 

Zubné implantáty v kocke

Keď sa pacient rozhodne pre implantáty, podstúpi CT vyšetrenie, ktoré nám ukáže výšku, hrúbku a hustotu kosti, vďaka čomu zistíme, aký typ implantátov použiť a ako nastaviť celkový liečebný plán. Ak je všetko v poriadku, počas malého zákroku pacientovi zavedieme do čeľuste titánovú skrutku, ktorá sa vďaka svojmu materiálu dokáže s kosťou úplne zrásť a vytvorí pevný koreň pre budúci nový zub alebo zubný mostík. Na klinike pracujeme iba s kvalitnými švajčiarskymi a nemeckými implantátmi. Po zahojení na implantáty už iba nasadíme korunku alebo mostík.

Aká je cena zubných implantátov?

Okrem technického postupu je dôležitá aj cena. Po chvíli hľadania zistíme, že cena je v každej stomatologickej ambulancii iná. Na internete veľmi často vidíme reklamy typu: „Zubný implantát už za 500 eur.“ Takáto reklama je zavádzajúca, pretože, pravdepodobne, uvedená cena zodpovedá iba samotnému implantátu, teda skrutke, ktorá sa zavedie do čeľuste. Nehovorí ale nič o vyšetreniach a ošetreniach, ktoré sa robia pred samotným implantovaním. Taktiež nehovorí nič o úkonoch, ktoré sa robia počas ošetrenia a už vôbec nehovoria o tom, že po zavedení implantátu nasleduje druhý krok, a to pripevniť na implantát nový zub či mostík. Keď sa všetko sčíta, pacient zostáva nemilo prekvapený…tento pocit, našťastie, pacienti Kafka Dent nepoznajú.

MUDr. MDDr. Kafka s pacientkou
Foto KD: Pán doktor Kafka s pacientkou na klinike v Bratislave.

V cenníku, ktorý máme uverejnený v päte webovej stránky, uvádzame konečné ceny ošetrení, to znamená, že zahŕňajú všetky úkony, ktoré sú s nimi spojené. Uvádzanie cien bez skrytých poplatkov považujeme za transparentné. Naša cena zubného implantátu obsahuje všetky úkony, ktoré vedú k jeho precíznemu, bezbolestnému a bezpečnému zavedeniu do čeľuste. Pacient teda od začiatku vie, na čom je a čo všetko ošetrenie obsahuje. V prípade, že je niečo nejasné, na úvodnej konzultácii si všetko vysvetlíme. 

Keď si vyberáme zubné implantáty ako spôsob protetickej liečby, nerobíme to s cieľom, mať v ústach zavedenú titánovú alebo keramickú skrutku. Robíme to, pretože chceme nové, pevné a prirodzene vyzerajúce zuby, ktoré sú na nerozoznanie od vlastných, takých, o aké sme prišli, ale neprestali sme o nich snívať. Aby sme pacientom podali jednoznačnú informáciu, naša cena zubných implantátov okrem úkonov, ktoré sú nevyhnutné na jeho osadenie, obsahuje aj položky, ktoré sa týkajú zubnej korunky alebo mostíka. Cenu zubných implantátov v cenníku uvádzame podrobne s cieľom, aby boli všetky informácie jasné a jednoznačné.

Čas a strach

Pri zubných implantátoch sa okrem ceny, veľmi často opakujú ešte dve ďalšie otázky.

  1. Čas – ako dlho budem čakať na nové zuby?
  2. Strach – čoho sa mám počas ošetrenia báť?

So strachom úzko súvisí aj otázka, ako pacientom na klinike vieme pomôcť uvoľniť sa. Už čoskoro na obe odpovieme v samostatných článkoch. Tak nás sledujte, aby ste to nezmeškali.

Ak chcete vidieť, ako dokážu zubné implantáty zmeniť celkové črty tváre, fotografie našich pacientov pred a po ošetrení nájdete na podstránke IMPLANTÁTY. Ak chcete zistiť, či aj vám môžeme vyčariť nový úsmev na implantátoch, objednajte sa na konzultáciu online – prostredníctvom formulára nižšie alebo telefonicky na čísle +421 949 399 006.

Máte záujem
sa objednať?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.