neviditeľný strojček na zuby v bratislave invisalign

Neviditeľný strojček na zuby INVISALIGN

Neviditeľný strojček na zuby Invisalign je momentálne veľmi populárny. Ide o vyrovnávanie vád v postavení zubov pomocou série priehľadných vyberateľných fólií vyrobených na mieru. V dnešnej dobe je neviditeľný strojček na zuby veľkým hitom, na zuboch nie sú žiadne zámky ani drôty, ale malé výstupky (attachmenty) vo farbe zubov.

Fólie sú úplne priehľadné a veľmi málo viditeľné. Je nevyhnutné ich nosiť celý deň s výnimkou pri jedení a pri čistení zubov. Každý týždeň sa nasadí nová fólia. Fólie su vyrobené na celú dobu liečby a lekár Vám ich postupne odovzdáva na kontrolách, ktoré sú naplánované približne jeden krát za 3 mesiace.

AKÉ MÁ NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY INVISALIGN VÝHODY

Jednoduchá zubná hygiena, neviditeľný strojček si jednoducho len dáte dole

Ešte pred začiatkom liečby vidíte vizualizáciu ako budú vyzerať vaše zuby na konci liečby

Nie je treba robiť žiadne nepríjemné odtlačky, zuby stačí jednoducho naskenovať

Kontroly s lekárom sú výrazne kratšie a menej časté ako s fixným aparátom

Je s ním kratšia doba liečby, pretože dostáváte fólie rovno do hornej aj dolnej čeľuste

Váš úsmev sa bude postupne  meniť na stále dokonalejší a dokonalejší

Vaše zuby budú pomaly  postupne posúvané presne podľa potrebných smerov

Žiadny vekový limit. Neviditeľný strojček je vhodný pre všetky vekové kategórie

Pri jedení aj pití je jeho používanie veľmi jednoduché a bezproblémové

Ako to prebieha?

1. Konzultácia (30min)

Po krátkom vyšetrení dozviete či ste vhodnými kandidátmi na tento typ strojčeka, ako dlho bude prípadná liečba trvať ako aj finančný plán. Porozprávame sa a porovnáme si aké sú vaše očakávania od liečby a jej reálne možnosti.

2. Vstupné vyšetrenie (30min).

Zhotovíme si röntgenové snímky, fotky a skeny vašich zubov. Ich dôkladným vyhodnotením si stanovíme definitívny liečebný plán. Spolu s technikom pre vás pripravíme virtuálny liečebný plán a video, kde uvidíte ako budú vaše zuby vyzerať vyrovnané. Takúto vizualizáciu Vám pošleme mailom na schválenie (počítajte okolo 2 týždňov).

3. Odovzdanie prvých dláh Invisalign (15min).

4 týždne po schválení vizualizácie vašeho úsmevu k nám príde prvý set fólií. Dnes je deň D, kedy budete mať nasadený svoj neviditelný strojček Invisalign. Dáme vám prvé 2 dlahy, ktoré sú plánované bez tzv. attachmentov. Naučíme sa nasazovať a vyberať dlahy a dostanete inštrukcie ako sa o neviditeľný strojček starať.

4. Lepenie attachmentov (30min)

Po prvých dvoch týždňoch nosenia neviditelného strojčeka vám nalepíme na zúbky tzv. attachmenty (drobné výstupky vo farbe zubov, ktoré sú velmi účinné a doležité pre správne fungovanie vyrovnávania zubov). Celá procedúra je bezbolestná, budete sa cítit ako na kozmetike.

5. Kontroly (15-30min)

Následujú kontroly v intervaloch 2-3 mesiace. Sledujeme či postup liečby prebieha v súlade s vizualizáciou, a ak je to potrebné skenujeme zuby na prípadné korekcie či opravy.

 

6. Ukončenie liečby (45min)

Konečne môžete každému ukázať svoj nový úsmev s vyrovnanými zubami. Attachmenty sa zo zubov dajú dole a povrch zubov sa ohladí. Nasleduje lepenie fixného retainera zo zadnej strany zubov (tenký drôtik, ktorý fixuje vaše zuby, aby boli dlhodobo rovné, zpredu ho nevidíte) do dolnej čeľuste vždy a do hornej v prípade, že nám to zhryz dovolí. Spravíme fotky a skeny, prípadne odtlačky zubov a zadáme do výroby udržiavacie retenčné aparáty / strojčeky.

 

7. Odovzdanie retenčných aparátov

Nasledujúci alebo ďalšie dni, v závislosti na rýchlosti laboratória, sú hotové vaše udržiavacie nočné strojčeky. Nastáva udržiavacia fáza, ktorá je individuálne dlhá.

 

8. Kontroly v retenčnej fáze

Pravidelné kontroly v udržiavacej fáze sú 2. mesiac po sňatí a potom každého pol roka. 

Hladáte neviditeľný strojček na zuby Invisalign v Bratislave?

Ak áno neváhajte a kontaktujte nás, veľmi radi Vám poradíme ohľadne strojčekov a na konzultácii Vám pripravíme presný postup liečby. Objednajte sa k nám, či už telefonicky, prípadne emailom a radi Vám zodpovieme Vaše otázky. S neviditeľnými strojčekmi Invisalign máme dlhodobé skúsenosti a veľa pozitívnych referencií.

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.