Zubné implantáty v Bratislave

Zubné implantáty

Zubné implantáty sú v súčasnosti najlepším osvedčeným riešením pri náhrade jedného, viacerých alebo všetkých zubov na nerozoznanie od vlastných. Používame iba kvalitné švajčiarske a nemecké implantáty.

Zubné implantáty v Bratislave

Prišli ste o svoje zuby
a hľadáte pevnú, spoľahlivú náhradu na nerozoznanie od
prirodzených zubov?

Čo je to zubný implantát

Zubné implantáty sú malé titánové skrutky, ktoré sa bezbolestne, v miestnom znecitlivení zavedú do kosti (áno, zavedenie implantátov je skutočne bezbolestné, počas aj po zákroku), s ktorou sa vďaka ich špeciálne upravenému povrchu pevne zrastú. Slúžia tak ako náhrada koreňa na ktorý sa pomocou nadstavby (tzv. abutmentu) pripojí nová zubná korunka. Výhodou je, že sa nemusia pri náhrade chýbajúceho zuba brúsiť susedné zuby.

Ako to prebieha?

Pred samotným ošetrením vás pozveme na bezplatnú nezáväznú konzultáciu, kde sa dozvieme potrebné informácie pre bezproblémové zavedenie implantátu. Zhotovíme CT vyšetrenie, a na počítači si môžeme vďaka tomu hneď virtuálne naplánovať a ukázať budúcu polohu implantátu. Ak budete s plánom súhlasiť, ponúkneme vám termín ošetrenia.

1. Prvá návšteva (45-60min)

Dr. Mojmír Kafka Vám bezbolestne, v miestnom znecitlivení, zavedie zubný implantát. Samotný zákrok trvá iba niekoľko minút. V závislosti od situácie na implantát našróbuje tzv. vhojovací valček ktorý rovno tvaruje ďasno pre budúcu korunku, alebo ďasno nad implantátom zašije (v tom prípade vás za 3mesiace pozveme na ďalšiu návštevu kde zavedieme vhojovací valček). V prípade keď si to estetická situácia vyžaduje (strata predných alebo všetkých zubov) a možnosti nám dovolia (dostatočne pevné zavedenie implantátov) vieme vám zhotoviť okamžitú provizórnu náhradu zuba/zubov v jednej návšteve so zavedením implantátu / implantátov.

 

2. Druhá návšteva (30min).

O 2-4 mesiace od zavedenia implantátu sa pomocou odtlačkov zubov zaregistruje poloha implantátu, aby na neho vedel zubný laborant zhotoviť náhradu korunky zuba/zubov.

 

3. Tretia návšteva (30min).

O 1-2 týždne vám odovzdáme náhradu, ktorá sa pripevní pomocou tzv. abutmentu na implantát. Zkontrolujeme estetiku a funkciu a zhotovíme kontrolný rtg pre zhodnotenie správnej polohy korunky na implantáte.

Zubné implantáty: Otázky​

Je možná náhrada zuba / zubov pomocou
implantátov ihneď, v jednom sedení?

Áno. (viď prvá návšteva ošetrenia).

V prípade keď si to estetická situácia vyžaduje (strata predných alebo všetkých zubov) a možnosti nám dovolia (dostatočne pevné zavedenie implantátov), vieme vám zhotoviť okamžitú provizórnu náhradu v jednej návšteve so zavedením implantátu / implantátov.

Som vhodný kandidát na zubné implantáty?
Áno, ak:

  • ste celkovo zdravý (nefajčíte viac ako 5-10 cigariet denne, neužívate intravenózne lieky na osteoporózu, nemáte cukrovku, nie ste po chemo alebo radioterapii menej ako 6mesiacov, netrpíte malígnym ochorením kostí)
  • máte zdravé ďasná (nemáte zubný kameň a povlaky, aktívnu paradentózu, inú infekciu alebo zápal ďasien alebo kosti v ústach)
  • máte dostatok kosti pre upevnenie implantátu
  • ste odhodlaní starať sa o nové zuby na implantátoch ich pravidelným čistením

Vieme vyriešiť aj niektoré situácie pri ktorých ste odpovedali nie: v prípade nedostatku kosti, je možné ju pomocou tzv. augmentácie doplniť. V prípade zapálených ďasien doporučujeme absolvovať dentálnu hygienu a dodržiavať pravidelnú domácu hygienu, prípadne doporučíme liečbu paradentózy a implantáty zavedieme až keď budú vaše ďasná zdravé. Aby sme získali nevyhnutné informácie a mohli Vám ponúknuť najlepšie riešenie, pozveme vás k nám na termín nezáväznej konzultácie a prípadne ďalšieho vyšetrenia.

Koľko stojí náhrada zuba implantátom?

Nemáme žiadne skryté poplatky. Naše ceny sú konečné. Pri nekomplikovanej náhrade (väčšina prípadov) je kompletná cena jednoducho súčtom ceny:

1) implantát + 2) vhojovací valček/krycí šróbik + 3) abutment na implantát + 4) korunka. Aktuálny cenník si môžete pozrieť tu.

Čiastka je rozdelená na tri časti. V prvej návšteve, pri zavedení implantátu, sa platí cena implantátu + vhojovací valček. V druhej návšteve, pri odtlačkoch, sa platí 50% z ceny korunky a abutmentu a zvyšných 50% sa platí v tretiej návšteve pri odovzdaní korunky. V prípade náhrady viacerých zubov je cena individuálna podľa rozsahu ošetrenia. Liečebný aj finančný plán od nás dostanete pri vyšetrení bez akýchkoľvek skrytých dodatočných poplatkov.

Čo ak sa mi zubný implantát v kosti neprijme?

V súčasnej dobe sú tieto situácie vďaku pokroku ošetrenia pomocou zubných implantátov výnimočné. Zubný implantát sa do 6mesiacov od zavedenia s kosťou kompletne prihojí. Ak nie, zavedieme vám na naše náklady nový.

Aká je živostnosť zubných implantátov?

Pri pravidelnom domácom čistení, návštevách dentálnej hygieničky a zubného lekára a dodržaní všetkých odporúčaní nie je životnosť implantátov časovo obmedzená. Odteraz je to vo vašich rukách – správnym domácim čistením náhrad a zubov zabránite tvorbe povlaku baktérií, ktoré spôsobujú zápal ďasien, stratu kosti a možné odhojenie implantátu. Stačí správne čistiť povrch zubov a náhrad a vaše implantáty vám vydržia po celý život.

5 dôvodov prečo sú zubné implantáty tak obľúbené:

zubné implantáty

Prirodzený vzhľad a pohodlný
pocit pevných zubov

Implantáty a náhrady ktoré sú k nim pripevnené sú vytvorené tak, aby vyzerali, fungovali a aby ste ich cítili ako prirodzené, pevné zuby. Dávajú vám sebavedomie smiať sa, jesť a viezť spoločenské aktivity bez obáv ako vyzeráte, alebo že by Vám náhrady vypadli.

zubné implantáty

Dlhá životnosť
a spoľahlivosť

S dodržiavaním správnej ústnej hygieny a doporučení zubného lekára zubné implantáty vydržia tak dlho ako iné klasické a kvalitne zhotovené zubné práce, s dobre predpovedateľným výsledkom.

Vysoká miera
úspešnosti

Dobre naplánované a zavedené zubné implantáty, s dobrou starostlivosťou zo strany klienta všeobecne majú porovnateľnú alebo ešte lepšiu životnosť ako iné náhrady zubov. Navyše technológie ošetrenia zubnými implantátmi sa neustále zlepšujú a my ich pozorne nasledujeme – takže sa naďalej zlepšuje aj miera úspešnosti. V súčasnosti sa hovorí o 98% úspešnosti.

Zlepšená schopnosť
jesť a hrýzť

Zubné implantáty sú ukotvené v čelusti alebo sánke ako prirodzené zuby. Náhrady na ne ukotvené sú tak pevné a umožňujú vám pohodlne jesť a hrýzť, bez obáv, že by vám náhrady vypadli.

Zachovanie štruktúry kosti
a spomalenie stárnutia

Tým, že sú zubné implantáty ukotvené v čelusti alebo sánke ako prirodzené zuby, pôsobia na kosť stimulujúco a výrazne pomáhajú zachovať jej množstvo. Zabraňujú tak vstrebávaniu kosti ktoré následuje okamžite po ztráte zubov a spôsobuje znaky starnutia tváre.

Chýbajú vám / máte zničené zuby? Riešením je ich celková pevná náhrada:

Pred a po
ošetrení

zubnými implantátmi

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.