Stomatochirurgia - zubná chirurgia

Stomatochirurgia - zubná chirurgia

Stomatochirurgia je odbor stomatológie ktorý zahŕňa rôzne chirurgické úkony v oblasti úst. Od jednoduchej extrakcie zuba po rekonštrukcie úsmevu na zubných implantátoch. Môže ísť o zákroky na kosti hornej alebo dolnej čeluste, ďasnách a slizniciach úst alebo priamo na zube a jeho koreni. Jej súčasťou je aj náhrada zubov implantátmi – tzv. implantológia.

Ako to u nás prebieha?

S pomocou miestneho znecitlivenia a pod mikroskopickým zväčšením poskytujeme maximálne možné bezbolestné, jemné a presné chirurgické ošetrenie, či už sa jedná o jednoduchú extrakciu zuba alebo o zložitejšie chirurgické zákroky. Ak máte z ošetrenia strach, vieme Vám 30min pred ošetrením poskytnúť tabletku na ukľudnenie po ktorej sa budete cítiť uvoľnený a bez strachu. Naši pacienti v Kafka Dent si vačšinou ani nevšimnú, že zub už bol vybratý. Zákrok trvá väčšinou len pár minút.

Radi sa postaráme o svojich pacientov, o pacientov s akútnou bolesťou v oblasti úst, ako aj o pacientov odoslaných od iných zubných lekárov. S nami hravo zvládnete jednoduché aj zložité stomatochirurgické zákroky.

Stomatochirurgia - zubná chirurgia v Bratislave

Stomatochirugia, ktorú vykonávame na našej klinike v Bratislave predstavuje najčastejšie tieto úkony:

· extrakcie zubov jednoduché, zložité

· mikroskopická chirurgia – ošetrenie pod dentálnym mikroskopom

· chirurgické extrakcie zubov

· extrakcie zubov múdrosti

· resekcia koreňa

· zubné implantáty a celkové rekonštrukcie úsmevu

· doplnenie kosti (najčastejšie pred plánovanou implantáciou)

· odstránenie uzdičky pier, jazyka (tzv. frenulektómia)

· preprotetická chirurgia

· a ďalšie úkony..

Zubná chirurgia

Zubná chirurgia, známa aj ako stomatochirurgia, je špecializovaná oblasť stomatológie, ktorá sa zaoberá chirurgickými postupmi v ústnej dutine. Táto disciplína zahŕňa rôzne chirurgické zákroky, ktoré majú za cieľ liečiť a riešiť problémy súvisiace so zubmi, čeľusťami a ďasnami.

Stomatochirurgia zahŕňa široké spektrum chirurgických procedúr, vrátane extrakcie zubov, ošetrenia zápalových ochorení ďasien, implantácie zubov, neúspešnej koreňovej liečby z prístupu od hrotu koreňa, odstránenia cýst, nápravy čeľustných porúch a iných chirurgických zákrokov. Tieto procedúry sa vykonávajú s cieľom liečiť choroby, obnoviť funkčnosť a estetiku ústnej dutiny, a zlepšiť celkové zdravie pacienta.

Extrakcia zubov je jedným z najbežnejších stomatochirurgických zákrokov. Vykonáva sa v prípade, keď je zub vážne poškodený, nedá sa zachrániť, alebo je problém s jeho rastom do správneho postavenia. Odborníci v stomatochirurgii majú potrebné zručnosti a skúsenosti na bezpečné a efektívne vykonávanie týchto extrakcií, minimalizujúc bolesť a nepohodlie počas zákroku.

Implantácia zubov je ďalším významným stomatochirurgickým postupom. Prostredníctvom tejto techniky sú do kosti čeľuste zavedené titánové valčeky, ktoré slúžia ako náhrada koreňa chýbajúcich zubov. Implantácia zubov poskytuje pevnú a stabilnú náhradu, ktorá je esteticky a funkčne najlepšiou náhradou chýbajucich zubov. Tento zákrok umožňuje pacientom obnoviť svoje sebavedomie, úsmev, a schpnosť dokonale hrýzť.

Stomatochirurgia prináša mnoho výhod pre pacientov. Okrem liečby zubných problémov umožňuje obnovenie funkčnosti a estetiky ústnej dutiny. Pacienti môžu mať vďaka stomatochirurgickým postupom zdravý úsmev, správnu žuvaciu funkciu a zlepšenú kvalitu života. Taktiež táto disciplína umožňuje zubným lekárom diagnostikovať a liečiť rôzne ochorenia, ktoré by mohli mať vplyv na celkové zdravie pacienta.

Ak máte problémy súvisiace so zubami, čeľustami alebo ďasnami, je dôležité vyhľadať odbornú stomatochirurgickú pomoc. Kvalifikovaní zubní lekári sú schopní vyhodnotiť vašu situáciu a navrhnúť vhodný chirurgický zákrok. Neodkladajte liečbu a udržujte svoj úsmev pekný a ústnu dutinu zdravú aj vďaka službám stomatochirurgie.

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.