Snímateľný strojček na zuby pre deti

Snímateľný strojček na zuby pre deti​ predstavuje živicovú doštičku kombinovanú so šróbom alebo bez šróbu. Môže slúžiť často ako predliečenie zložitejších vád, alebo ako definitívny aparát pre liečbu niektorých vád chrupu v danom období. Nevýhodou snímacích aparátov je fakt, že umožňujú iba obmedzený pohyb zubov a tiež to, že ich účinnosť závisí na spolupráci pacienta, ktorý musí aparát pravidelne nosiť. Aj napriek tomu majú snimateľné aparáty svoje využitie, predovšetkým u menších pacientov k riešeniu ľahkých vád, napr. zákusy jednotlivých zubov, zkrížený zhryz, výrazný predzhryz s vyšším rizikom úrazu horných rezákov, úzka horná čelusť atd. Snímacie aparáty sa tiež používajú po ukončení liečby fixným aparátom k udržaniu dosiahnutého postavenia zubov (tzv. retenčná fáza) a nazývajú sa retenčné dosky. Pokiaľ máte záujem a strojček na zuby, neváhajte nás kontaktovať, veľmi radi Vám poradíme a pripravíme riešenie pre Vašu plnú spokojnosť.

Ako to u nás prebieha?

3 + návštev

1. Konzultácia (30min).

 Po krátkom vyšetrení sa dozviete či sú vaše deti vhodnými kandidátmi na tento typ strojčeka, ako dlho bude prípadná liečba trvať ako aj finančný plán. Porozprávame sa aké sú vaše očakávania od liečby a reálne možnosti. 

2. Vstupné vyšetrenie (30min). 

Zhotovíme si röntgenové snímky, fotky a odtlačky / skeny zubkov. Ich dôkladným vyhodnotením si stanovíme definitívny liečebný plán.

3. Odovzdanie vyberacieho strojčeka (15min). 

Po zhruba 14 dňoch dostanú vaše deti nový vyberací strojček. Vyzkúšáme si jeho nasadenie a vyberanie a poučíme vás ako sa o neho treba starať, ako ho nosiť a akým zpôsobom sa otáčajú skrutky, které bude treba aktivovať.  

4. Kontroly (10-15min)

Následujú kontroly v intervaloch 2-3 mesiace, kde sledujeme postup liečby, upravujeme aparát a kontrolujeme prerezávanie stálých zubov. 

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.