Rekonštrukcia chrupu na implantátoch

Rekonštrukcia chrupu na implantátoch

Rekonštrukcia chrupu pomocou
pevnej náhrady na implantátoch:

Ak máte zuby zničené, alebo vám chýba viac alebo všetky zuby, vďaka rekonštrukcii chrupu pomocou zubných implantátov môžete mať nové, pevné zuby, ktoré vám zvýšia kvalitu života a krásny úsmev, o akom ste snívali.

Ide o náhrady celého radu zubov (tzv. náhrady chrupu), ktoré sú priskrutkované na implantáty na ktorých pevne držia a sám pacient si ich nevie dať dole. Vďaka tomu sú zhotovené tak, že nezakrývajú ďasná ani podnebie a pocitovo pôsobia ako vlastné zuby. Pri správnom zhotovení sa tlak pri žuvaní prirodzene prenáša cez implantáty na kosť čo má stimulujúci účinok a bráni ústupu kosti a známkam predčasného starnutia ktoré sa vyskytujú po strate zubov. Bez obáv, že by sa vám zuby uvoľnili sa výrazne zlepší vaša životná úroveň a schopnosť jesť, hovoriť a smiať sa.

Rekonštrukcia chrupu na implantátoch

Ako to celé prebieha?

 

Ošetreniu predchádza konzultácia a vyšetrenie, na ktorom zistíme potrebné informácie a podrobne vás oboznámime s možnosťami najlepšieho riešenia aj s liečebným a finančným plánom. Ak je to potrebné, dáme zhotoviť provizórnu vyberaciu náhradu.

V prvej návšteve (60-120 min)

Dr. Mojmír Kafka Vám bezbolestne, v miestnom znecitlivení, zavedie zubné implantáty. Ak je potrebné, predtým vám vyberie zvyškové zuby. Ak máte z ošetrenia strach, ponúkneme Vám 30min pred ošetrením tabletku na ukľudnenie po ktorej sa budete cítiť uvoľnený a bez obáv. Samotný zákrok zavedenia implantátov trvá iba niekoľko minút. Ak je to možné, na implantáty našróbuje tzv. abutmenty, a upevní upravenú snímateľnú náhradu, alebo ďasno nad implantátmi zašije (v tom prípade vám odovzdáme snímateľnú náhradu zubov, ktorú budete dočasne nosiť kým vás za 4-6mesiacov pozveme na ďalšiu návštevu kde začneme s výrobou finálnej náhrady).

Druhá návšteva (15-30min). 

O 4-6 mesiacov od zavedenia implantátov zhotovíme odtlačky, kde sa zaregistruje poloha implantátov na základe ktorej môžeme spolu so zubným laborantom začať vyrábať definitívne náhrady zubov.

Tretia návšteva (30 – 45min).

O 1-2 týždne nám zubný laborant pripraví tzv. voskové registračné lyžice, pomocou ktorých presne naplánujeme polohu a tvar zubov v budúcej definitívnej náhrade.

Štvrtá návšteva (15-30min). 

O 1-2 týždne vyskúšame už reálny návrh definitívnej náhrady priamo v ústach. Môžeme ešte robiť úpravy tvaru, postavenia a farby zubov. Ak sme s návrhom spokojní – pošleme ho laborantovi na výrobu definitívnej náhrady. V tejto návšteve je dôležité byť rozhodnutý z akého materiálu náhradu chcete (keramické alebo živicovo-titánové).

 

Piata návšteva (15- 30min).

O 1-2týždne máme pripravenú na odovzdanie definitívnu náhradu vašich zubov. Vyskúšame estetiku, funkciu a zhryz a jednoducho ju pripevníme na abutmenty pevne spojené so zubnými implantátmi.

Odteraz je to vo vašich rukách – správnym domácim čistením náhrad zabránite tvorbe povlaku baktérií, ktoré spôsobujú zápal ďasien, stratu kosti a možné odhojenie implantátu. Stačí správne čistiť povrch zubov a náhrad a vaše implantáty vám vydržia po celý život. Potrebné sú pravidelné návštevy dentálnej hygieničky a zubného lekára.

Keramické náhrady sú veľmi pevné, potreba opráv je u nich minimálna, ale nedá sa vylúčiť. V prípade použitia živicovo – titánových náhrad je možné že sa zuby časom opotrebujú a je potreba ich opravy, prípadne výmeny. Doporučujeme pre dlhšiu životnosť vašich náhrad zhotovenie ochranných nočných dláh.

Rekonštrukcia chrupu na implantátoch: Otázky

Som vhodný kandidát na zubné implantáty?
Áno ak:

1. ste celkovo zdravý

ste celkovo zdravý (nefajčíte viac ako 5-10 cigariet denne, neužívate intravenózne lieky na osteoporózu, nemáte cukrovku, nie ste po chemo alebo radioterapii menej ako 6mesiacov, netrpíte malígnym ochorením kostí)

 

2. máte zdravé ďasná

(nemáte zubný kameň a povlaky, aktívnu paradentózu, inú infekciu alebo zápal ďasien alebo kosti v ústach)

 

3. máte dostatok kosti pre upevnenie implantátu

 

4. ste odhodlaní starať sa o nové zuby na implantátoch ich pravidelným čistení

Vieme vyriešiť aj niektoré situácie pri ktorých ste odpovedali nie: v prípade nedostatku kosti, je možné ju pomocou tzv. augmentácie doplniť. V prípade zapálených ďasien doporučujeme absolvovať dentálnu hygienu a dodržiavať pravidelnú domácu hygienu, prípadne doporučíme liečbu paradentózy a implantáty zavedieme až keď budú vaše ďasná zdravé. Aby sme získali nevyhnutné informácie a mohli Vám ponúknuť najlepšie riešenie, pozveme vás k nám na termín konzultácie a prípadne ďalšieho vyšetrenia.

Rekonštrukcia chrupu: Koľko implantátov budem potrebovať
a koľko ma to bude stáť?

Pri zhotovení pevnej náhrady zubov na implantátoch ponúkame v súčasnosti veľmi populárny tzv. „All-on-4“ protokol ošetrenia. Je jedinečný tým, že na držanie celého zubného oblúka slúžia iba 4 implantáty namiesto toho, aby sa použilo 6 – 8 implantátov. Sklonením zadných implantátov je možné sa vyhnúť anatomickým obmedzeniam, ako je čelustná dutina v hornej čeľusti a dolný alveolárny nerv v spodnej čeľusti kvôli ktorým bolo často potrebné doplnenie kosti ešte pred zavedením implantátov. Tým a aj použitím menšieho množstva implantátov vám toto ošetrenie oproti klasickému s použitím 6-8 implantátov šetrí financie a čas.

Celková cena ošetrenia je individuálna podľa rozsahu a materiálu z ktorého je náhrada vyrobená. Liečebný aj finančný plán od nás dostanete pri vyšetrení bez akýchkoľvek skrytých dodatočných poplatkov.

Ako rýchlo môžem mať nové pevné zuby?
Aj za jeden deň:

Tento protokol ošetrenia je atraktívny aj tým, že je možné spojiť do jednej návštevy prípadné extrakcie zvyškových zubov, zavedenie implantátov a ak zavedené implantáty držia dostatočne pevne a situácia to dovolí, aj “okamžite nasadiť dočasnú fixnú protézu”(kt. vyrobíme úpravou vašej provizórnej vyberacej náhrady). To znamená, že máte nové pevné zuby v jednom sedení. V opačnom prípade, ak nie je možné zhotoviť pevné zuby v jednej návšteve, necháme implantáty zahojiť a za 4-6 mesiacov zhotovíme finálnu náhradu zubov ktorú s implantátmi spojíme.

Čo ako sa mi zubný implantát v kosti neprijme?

V súčasnej dobe sú tieto situácie vďaku pokroku ošetrenia pomocou zubných implantátov výnimočné. Zubný implantát sa do 6mesiacov od zavedenia s kosťou kompletne prihojí. Ak nie, zavedieme vám na naše náklady nový.

Aká je životnosť zubných implantátov?

Pri pravidelnom domácom čistení, návštevách dentálnej hygieničky a zubného lekára a dodržaní všetkých odporúčaní nie je životnosť implantátov časovo obmedzená. Odteraz je to vo vašich rukách – správnym domácim čistením náhrad zabránite tvorbe povlaku baktérií, ktoré spôsobujú zápal ďasien, stratu kosti a možné odhojenie implantátu. Stačí správne čistiť povrch zubov a náhrad a vaše implantáty vám vydržia po celý život.

5 dôvodov
prečo sú zubné implantáty
tak obľúbené:

zubné implantáty

Prirodzený vzhľad a pohodlný
pocit pevných zubov

Implantáty a náhrady ktoré sú k nim pripevnené sú vytvorené tak, aby vyzerali, fungovali a aby ste ich cítili ako prirodzené, pevné zuby. Dávajú vám sebavedomie smiať sa, jesť a viezť spoločenské aktivity bez obáv ako vyzeráte, alebo že by Vám náhrady vypadli.

zubné implantáty

Dlhá životnosť
a spoľahlivosť

S dodržiavaním správnej ústnej hygieny a doporučení zubného lekára zubné implantáty vydržia tak dlho ako iné klasické a kvalitne zhotovené zubné práce, s dobre predpovedateľným výsledkom.

zubné implantáty

Vysoká miera
úspešnosti

Dobre naplánované a zavedené zubné implantáty, s dobrou starostlivosťou zo strany klienta všeobecne majú porovnateľnú alebo ešte lepšiu životnosť ako iné náhrady zubov. Navyše technológie ošetrenia zubnými implantátmi sa neustále zlepšujú a my ich pozorne nasledujeme – takže sa naďalej zlepšuje aj miera úspešnosti. V súčasnosti sa hovorí o 98% úspešnosti.

zubné implantáty

Zlepšená schopnosť
jesť a hrýzť

Zubné implantáty sú ukotvené v čelusti alebo sánke ako prirodzené zuby. Náhrady na ne ukotvené sú tak pevné a umožňujú vám pohodlne jesť a hrýzť, bez obáv, že by vám náhrady vypadli.

zubný implantát

Zachovanie štruktúry kosti
a spomalenie stárnutia

Tým, že sú zubné implantáty ukotvené v čelusti alebo sánke ako prirodzené zuby, pôsobia na kosť stimulujúco a výrazne pomáhajú zachovať jej množstvo. Zabraňujú tak vstrebávaniu kosti ktoré následuje okamžite po ztráte zubov a spôsobuje znaky starnutia tváre.

Pred a po
ošetrení

rekonštrukciou chrupu
na zubných implantátoch

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.