Prečo sa zdá Invisalign – neviditeľný strojček tak drahý?

Asi preto, že ako referenčný bod k porovnaniu ceny sa dáva kovový fixný strojček. V tomto článku by sme vám radi vysvetlili a uviedli veci na pravú mieru, aby sme neporovnávali hrušky s jablkami.

 
Prečo sa zdá Invisalign - neviditeľný strojček tak drahý?
  
Pokiaľ neberieme do úvahy výhody a nevýhody jednotlivých strojčekov ( budeme sa venovať v jednom z ďalších príspevkov našeho blogu) a porovnáme iba konečnú cenu, Invisalign vychádza drahšie ako klasický kovový strojček. Rozdiel v ich cene ale nie je po ščítaní všetkých kontrol, konzultácie, vstupného vyšetrenia, liečebného plánu, jednotlivých kontrol, sňatia aparátu a ukončenia liečby aj retenčnej (udržiavaciej) fázy u dospelého pacienta tak výrazný.

Cenový rozdiel

Poďme si teda vysvetlit, čo môže tvoriť finančný rozdiel medzi neviditeľným zubným strojčekom – Invisalign a fixným kovovým strojčekom. Cesta kovového fixného aparátu je jednoduchšia – aparát sa vyrobí, dodá sa do zubných ordinácií, kde ho zubný lekár, po stanovení liečebného plánu, nasadí na zuby. Cesta výroby neviditelného strojčeka je zložitejšia, a zahŕňa v sebe väčšie množstvo erudovaných ľudí. Najprv Vám musí v ambulancii zubný lekár – ortodontista, alebo jeho asistentka zhotoviť individuálny sken Vašich zubov. Tento sken so odošle elektronicky do zubného laboratória v Kostarike a tam ho zubný technik upravuje v úzkej spolupráci s Vašim zubným lekárom – ortodontistom. Tento proces trvá aj niekoľko týždňov. Akonáhle si schválite liečebný plán, ktorý vidíte na 3D vizualizácii, výroba neviditeľného strojčeka sa posúva do Mexika, kde sa vyrobia priesvitné plastové nosiče (fólie) na CELÚ DOBU LIEČBY. Tie potom putujú do Európy, až sa nakoniec dostanú do ordinácie a k Vám. A to ešte nie je všetko…takýchto “ciest okolo sveta” môže Váš strojček absolvovať niekoľko a to v prípade, že na liečbu nestačí prvá séria fólií.  
Prečo sa to môže stať? Dôvodov je viacero – napríklad zistíte v polovici liečby, že fólie už nesedia ako by mali, alebo potrebujete opraviť zub a kvôli zmenenému tvaru zubu fólie nesedia, alebo ste donosili poslednú fóliu a výsledok ešte nie je 100%. So systémom Invisalign si predplácate aj tieto ďalšie série fólií, ktoré sa musia vyrobiť rovnakou cestou ako prvá séria.   Výhody a nevýhody jednotlivých typov strojčekov Vám radi predstavíme v ďalšiom z príspevkov našeho blogu.   Na záver by sme chceli spomenúť, že v dnešnej dobe sa objavujú konkurenčné systémy neviditeľných strojčekov. Zatiaľ ale stále platí, že Invisalign má najviac skúseností, je najdlhšie na trhu a má najviac vyliečených pacientov na svete, a to ho drží stále na špičke v oblasti neviditeľných zubných strojčekov. To je dôvod, prečo sme sa v Kafka Dent rozhodli pre spoluprácu s Invisalign, a záleží len na Vás, či sa chcete tiež stať jedným z ich mnoha spokojných klient.

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.