Koreňová liečba

Koreňová liečba

Koreňová liečba u nás prebieha bezbolestne a s pomocou mikroskopu vám vieme zachrániť, v prípade zápalu alebo infekcie zub, ktorý je pre vás drahocenný.

V prípade že sa neošetrený kaz dostal až do zubného nervu (drene) je potreba pristúpiť ku koreňovej liečbe (ošetreniu ko-reňových kanálikov). Ošetrenie je bezbolestné, a za pomoci mikroskopu veľmi presné a šetrné. Úspešnosť záchrany zubov je okolo 95%. 

Koreňová liečba v Bratislave

Ako to u nás prebieha?

1-2 návštevy (60-90min)

Zub a ošetrovanú oblasť dokonale znecitlivíme tak aby bolo celé ošetrenie pohodlné. Vyčistíme koreňové kanáliky od zápalu a prípadnej infekcie a dokonale zaplníme špeciálnou výplňou. Korunku takto ošetreného zuba v tej istej návšteve zrekonštruujeme alebo doporučíme zhotoviť celokeramickú korunku. Ak je infekcia koreňových kanálikov rozsiahlejšia – aplikujeme na jej potlačenie liečivú vložku ktorú uzavrieme provizórnou výplňou, aby zub nebol ani dočasne otvorený. Ošetrenie potom dokončíme v druhej návšteve za 1-2 týždňe. Znížime výšku zuba ktorý je teraz krehčí, aby sa pri hryzení nepoškodil.

Poučenie po zákroku: Niekoľko dní až týždňov po dokončení koreňovej liečby je okolo ošetrovaného zuba možná citlivosť až mierna bolestivosť, ktorá je normálna a  postupne by mala odoznieť.

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.