Dentálna hygiena

Pravidelná dentálna hygiena u nás v Kafka Dent vás zbaví škodlivých baktérií a navyše vás naučíme správne domáce čistenie aby ste si mohli užívať váš zdravý a krásny úsmev po celý život. Akumulácia povlaku a kameňa na zuboch a pod ďasnami môže spustiť kaskádu zubných problémov ako zubný kaz, zápal ďasien, stratu kosti, halitózu (páchnuci dych), a nakoniec stratu zubov. 

Ako u nás dentálna hygiena prebieha?

Dentálna hygienistka Vám ukáže ako si zuby správne čistiť, profesionálne a s citom očistí povrch zubov od zubného povlaku a zubného kameňa. Doporučí vám termín ďalšiej návšetvy. Svieži pocit čistých zubov je veľmi príjemný a naši klienti sa vždy na ďalšiu návštevu ťešia. Odporúča sa ju absolvovať minimálne dvakrát ročne, pri ochoreniach parodontu častejšie – podľa doporučenia dentálnej hygieničky.

Prečo je dôsledná
domáca hygiena tak dôležitá?

Vykonávaním pravidelnej domácej dentálnej hygieny zaistíte dokonalé odstraňovanie bakteriálneho povlaku zo všetkých povrchov zubov. Čisté zuby sa nepokazia, preto je čistenie pre zdravie Vašich zubov nevyhnutné a malo by byť samozrejmé. Použitie zubnej pasty a ústnej vody má napriek mediálne vytváranému obrazu minimálnu účinnosť na starostlivosť o chrup. Najúčinnejšia je správna technika mechanického čistenia zubov pomocou zubnej kefky, jednozväzkovej zubnej kefky, medzizubných kefiek a zubnej nite.

Po ukončení liečby bude starostlivosť o chrup vo Vašich rukách a pri dodržaní pravidiel dentálnej hygieny sa už nikdy nemusíte obávať vzniku nového kazu.

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.