Dentálna hygiena

Dentálna hygiena

Pravidelná dentálna hygiena u nás v Kafka Dent vás zbaví škodlivých baktérií a navyše vás naučíme správne domáce čistenie aby ste si mohli užívať váš zdravý a krásny úsmev po celý život. Akumulácia povlaku a kameňa na zuboch a pod ďasnami môže spustiť kaskádu zubných problémov ako zubný kaz, zápal ďasien, stratu kosti, halitózu (páchnuci dych), a nakoniec stratu zubov. 

Ako u nás dentálna hygiena prebieha?

Dentálna hygienistka Vám ukáže ako si zuby správne čistiť, profesionálne a s citom očistí povrch zubov od zubného povlaku a zubného kameňa. Doporučí vám termín ďalšiej návšetvy. Svieži pocit čistých zubov je veľmi príjemný a naši klienti sa vždy na ďalšiu návštevu ťešia. Odporúča sa ju absolvovať minimálne dvakrát ročne, pri ochoreniach parodontu častejšie – podľa doporučenia dentálnej hygieničky.

Prečo je dôsledná
domáca hygiena tak dôležitá?

Vykonávaním pravidelnej domácej dentálnej hygieny zaistíte dokonalé odstraňovanie bakteriálneho povlaku zo všetkých povrchov zubov. Čisté zuby sa nepokazia, preto je čistenie pre zdravie Vašich zubov nevyhnutné a malo by byť samozrejmé. Použitie zubnej pasty a ústnej vody má napriek mediálne vytváranému obrazu minimálnu účinnosť na starostlivosť o chrup. Najúčinnejšia je správna technika mechanického čistenia zubov pomocou zubnej kefky, jednozväzkovej zubnej kefky, medzizubných kefiek a zubnej nite.

Po ukončení liečby bude starostlivosť o chrup vo Vašich rukách a pri dodržaní pravidiel dentálnej hygieny sa už nikdy nemusíte obávať vzniku nového kazu.

Zdravé zuby vďaka dentálnej hygiene

Dentálna hygiena je dôležitou súčasťou udržiavania zdravia ústnej dutiny a zubov. Správna starostlivosť o zuby a ďasná je nevyhnutná pre prevenciu zubného kazu, ochorení ďasien a iných ochorení ústnej dutiny.

Pravidelné a správne domáce čistenie zubov je základným kameňom dentálnej hygieny a ústneho zdravia. Zuby by sa mali čistiť minimálne dvakrát denne po dobu aká je potrebná pre dôkladné očistenie všetkých ich povrchov. Správne čistenie zubov zahrňuje aj vyčistenie medzizubných priestorov. Na čistenie medzizubných priestorov sa odporúča používať zubnú niť alebo medzizubné kefky. Tieto pomôcky pomáhajú odstrániť zvyškové potraviny a hlavne baktérie z miest, kde zubná kefka nedosiahne. Pravidelné čistenie medzizubných priestorov je veľmi dôležité pre prevenciu vzniku zubného kazu a ochorení ďasien.

Ďalšiou dôležitou súčasťou dentálnej hygieny je pravidelné absolvovanie profesionálnej dentálnej hygieny v zubnej ambulancii. Dentálna hygienistka vykoná dôkladnú kontrolu zubov a ďasien, vyčistí povrch zubov od prípadných nánosov zubného kameňa a zubného povlaku a poskytne odporúčania a rady pre zlepšenie dentálnej hygieny. Odporúča sa návšteva minimálne raz za pol roka. V prípade ochorení ďasien sa odporúča návšteva dentálnej hygienistky raz za 3 mesiace.

Okrem správneho čistenia zubov a pravidelných návštev zubného lekára existuje niekoľko ďalších odporúčaní pre udržiavanie zdravého úsmevu. Patrí sem obmedzenie konzumácie sladkých a kyslých potravín a nápojov, ktoré môžu poškodzovať zubnú sklovinu a spôsobovať zubný kaz. Je tiež doporučené obmedziť fajčenie, pretože nikotín a toxíny v cigarete môžu poškodzovať ďasná a zhoršovať priebeh ochorenia ďasien a paradentózy.

Dentálna hygiena je dôležitá pre ľudí všetkých vekových skupín. Správnou starostlivosť o zuby a ďasná môžeme predchádzať vážnym zdravotným problémom. Zdravý úsmev nie je len estetickou záležitosťou, ale aj indikátorom celkového zdravia. Preto nezabúdajte na dentálnu hygienu a udržiavajte si zdravý úsmev na dlhé roky.

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.