Pevné zuby na implantátoch (za 1 deň) od A po Z: Všetko, čo o ošetrení potrebujete vedieť

14.7.2022

Zubné implantáty

Na počkanie

Pevné zuby na implantátoch

MUDr. MDDr. Mojmír Kafka
MUDr. MDDr. Mojmír Kafka Stomatochirurg – implantológ
referencie
Zubné implantáty
Na počkanie
Pevné zuby na implantátoch
MUDr. MDDr. Mojmír Kafka
MUDr. MDDr. Mojmír Kafka Stomatochirurg – implantológ
referencie
Stojíte pred otázkou kompletnej náhrady zubov a chceli by ste absolvovať ošetrenie Pevné zuby na implantátoch (za 1 deň)? Ste zvedaví, či je toto ošetrenie pre vás vhodné? Či bolí? A ako dlho budete na svoje zuby čakať? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovieme v článku a na jeho konci už Pevné zuby na implantátoch (za 1 deň) pre vás nebude jedna z možností náhrady zubov, bude jediná!
Poloha zubných implantátov, Pevné zuby na implantátoch (za 1 deň) od A po Z: Všetko, čo o ošetrení potrebujete vedieť
Foto KD: Zobrazenie sklonu a polohy zubných implantátov v čeľusti.

Aj veľké rekonštrukcie úsmevu môžu byť neinvazívne, efektívne a pevné zároveň. Zubný mostík, ktorým nahradíme všetky zuby potrebujeme ukotviť iba na 4-6 zubných implantátoch. A to všetko vieme spraviť na počkanie. Hovoríme o ošetrení Pevné zuby na implantátoch (za 1 deň), počas ktorého pacientom zavedieme do čeľuste zubné implantáty pod špeciálnym uhlom, čím ich (v prípade potreby) ušanujeme od dopĺňania kosti a zároveň zabezpečíme pevnosť a stabilitu celej zubnej náhrady, ktorú na zubné implantáty upevníme v ten istý deň, ako ich implantujeme do čeľuste.

Pevné zuby na implantátoch (za 1 deň) krok za krokom

1. Odborná konzultácia a vyšetrenie (30 min)

Odborná konzultácia a vyšetrenie sú prvým krokom na ceste k novým zubom. Po zodpovedaní všetkých otázok a skontrolovaní výsledkov z CT vyšetrenia (3D röntgenu) sa dozviete, či ste vhodným kandidátom na toto ošetrenie. Vďaka snímku z CT si vieme presne naplánovať budúcu polohu zavedených implantátov, na ktoré pripevníme nový zubný mostík, a to v ten istý deň, ako ich budeme implantovať. Ak je všetko v poriadku, dohodneme si termín ďalšieho ošetrenia.

2. Zavedenie implantátov a odovzdanie náhrady (60-180 min)

Počas tejto návštevy zavedieme do čeľuste  zubné implantáty. Celé ošetrenie je vďaka lokálnej anestézii bezbolestné a trvá iba niekoľko minút. Ak je potrebné robiť ešte nejaké úpravy (napr. extrakcie zubov), urobíme to počas tejto návštevy, ešte pred zavedením implantátov. Okrem úľavy od bolesti pacientom vieme pomôcť aj so strachom, a to prostredníctvom tabletky na upokojenie. Implantáty osadíme do čeľuste tak, aby boli stabilné. Naskrutkujeme na ne abutmenty – piliere a prostredníctvom nich pevne (nezložíte si ju) upevníme na implantáty dočasnú zubnú náhradu. Čiže len za 1 deň sme zaviedli implantáty a hneď na ne nasadili (dočasné) nové zuby a tým vás zbavili štrbavého úsmevu. V ojedinelých prípadoch sa stáva, že zavedené implantáty nie sú hneď dostatočne stabilné na to, aby pevne udržali zubnú náhradu. V takom prípade vám dáme snímateľnú zubnú náhradu, ktorú nosíte počas hojenia implantátov.

3. Odtlačky/sken na definitívny mostík (15-30 min)

Po 4-6 mesiacoch od zavedenia implantátov je čeľusť dostatočne pripravená na to, aby sme začali s prácou na definitívnej zubnej náhrade, ktorú vám pevne (nezložíte si ju) nasadíme na implantáty. Odoberieme odtlačky/sken, zaregistrujeme polohu implantátov a informácie posunieme zubnému technikovi. V prípade, že vám dočasná živicová náhrada vyhovuje funkčne aj tvarovo, vieme vytvoriť jej keramickú/kovokeramickú kópiu, čím preskočíme bod č.4 a 5.

4. Plánovanie polohy a tvaru mostíka (30–45 min)

O 7-14 dní má zubný technik pripravené tzv. voskové registračné lyžice, pomocou ktorých presne naplánujeme polohu a tvar zubov v definitívnom mostíku.

RTG snímok rozloženia zubných implantátov v čelusti
Foto KD: RTG snímok znázorňujúci rozmiestnenie zubných implantátov v čeľusti.

5. Skúška definitívneho mostíka (15-30 min)

O ďalších 7-14 dní prídete na skúšku definitívneho mostíka. Toto je čas na posledné úpravy tvaru, postavenia a farby zubov v mostíku. Pri tejto návšteve už musíte vedieť, z akého materiálu mostík vytvoríme. Ak je všetko v poriadku, zubný technik vyrobí definitívny zubný mostík, ktorý pripevníme na zavedené implantáty.

6. Nasadenie definitívneho mostíka (15-30 min)

Do 14 dní od poslednej návštevy vám odovzdávame definitívnu zubnú náhradu – definitívny zubný mostík, ktorý pevne osadíme na abutmenty. Spolu si vyskúšame estetiku, funkciu a zhryz. Od tejto chvíle máte celú starostlivosť o nové zuby vo svojich rukách. Základom je dodržiavanie správnej domácej dentálnej hygieny, aby sa na náhrade netvoril povlak z baktérií, ktoré spôsobujú zápal ďasien, stratu kosti a možné odhojenie implantátu. Pri dodržiavaní správnej hygieny majú zubné implantáty životnosť celý život.

7. Pravidelné kontroly

Aj s novými zubami musíte chodiť na preventívne prehliadky k zubnému lekárovi a absolvovať pravidelnú dentálnu hygienu. Ak ste si vybrali keramické náhrady, tie sú veľmi pevné a je pri nich minimálna potreba opráv. V prípade, že máte živicovo–titánovú náhradu, môže sa stať, že postupom času sa zuby začnú opotrebovávať a bude žiadúce ich opraviť/vymeniť. Pre predĺženie životnosti nových zubov odporúčame nosiť počas spánku ochranné dlahy. Na požiadanie vám ich na klinike zhotovíme.

Ak vás tento spôsob náhrady všetkých zubov zaujal, v článku: Nový úsmev na počkanie už nie je iba sen,  vysvetľujeme, v čom sa táto metóda odlišuje od klasických zubných implantátov. Pre koho je vhodná, a naopak, pre koho nie je. V prípade, že ste rozhodnutý, objednajte sa na nezáväznú konzultáciu online – prostredníctvom formulára alebo telefonicky na čísle +421 949 399 006.

Máte záujem


sa objednať?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.