bielenie zubov v bratislave

Bielenie zubov

Nechajte si od nás rozžiariť úsmev. Naše bielenie zubov neškodí. Zbavte sa zubných pigmentov a zafarbenia a objavte znovu krásu vašich bielych zubov.

Znepokojuje vás farba vašich zubov? Rozumieme vám. Roky pitia čierneho čaju, kávy, červeného vína alebo fajčenia sú na farbe vašich zubov poznať. Je načase dať si profesionálne vybieliť zuby a rozžiariť váš úsmev!

Naše domáce zubné bielenie je proces ktorý zubom neškodí. Aktívna látka – malé reaktívne časti oxidových molekúl zbavia vaše zuby zafar-benia a navrátia im prirodzený biely vzhľad. 

Bielenie zubov v Bratislave

Ako to u nás prebieha?

1. návšteva (15min).

Zhotovíme odtlačky zubov podľa ktorých dáme na mieru vyrobiť fólie na zuby, tzv. bieliace dlahy

 

2. návšteva (15min).

O 1-2 týždne vám odovzdáme bieliace dlahy a bieliaci gél. Vysvetlíme vám ako si gél nanesiete do dlahy a nasadíte na zuby. Zhotovíme fotografie, aby sme vedeli porovnať výsledok pred a po bielení.

Pred a po
ošetrení

bielenie zubov

Bielenie tmavého zuba

Ordinačné a domáce bielenie 

Bielenie zubov sa stalo populárnym spôsobom, ako dosiahnuť svetlejší a jasnejší úsmev. Mnoho ľudí túži mať biely úsmev, pretože zdravé, pekné a biele zuby sú spojené s mladistvým vzhľadom a sebavedomím.

Bielenie zubov je postup, ktorý odstraňuje pigmentácie a škvrny z povrchu zubov a zlepšuje ich farbu smerom k bledším odtieňom. Existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť biely úsmev, pričom najbežnejšie metódy zahŕňajú použitie bieliacich gélov s obsdahom peroxidu vodíka alebo karbamidperoxidu. Tieto látky sú pre zubné tkanivá absolútne neškodné. Prenikajú do zubnej skloviny a odstraňujú pigmenty a farbiva, čím sa zuby stávajú jasnejšími.

Existujú dve hlavné metódy bielenia zubov – domáce bielenie a ordinačné bielenie – vykonávané zubným lekárom alebo dentálnou hygienistkou. Domáce bielenie zahŕňa použitie bieliaceho gélu, ktorý sa aplikuje na zuby pomocou idnividuálne vyrobených nosičov – priesvitných dláh, ktoré sa spolu s gelom do nich aplikovaným nasadia na zuby. Domáce bielenie vyžaduje opakovanú aplikáciu (5-10 krát) po dobu 4-8hodín (ideálne sa dlahy nasádzajú na spanie), aby sa dosiahli požadované výsledky.

Profesionálne bielenie zubov sa vykonáva v zubnej ambulancii. Tento postup je rýchlejší a účinnejší v porovnaní s domácim bielením. Zubný lekár používa silnejšie bieliace látky a môže ich kombinovať s laserovým alebo svetelným ožarovaním, čo zvyšuje ich účinnosť. Profesionálne bielenie môže mať viditeľné výsledky už po jednej návšteve.

Najlepšie výsledky sa dosiahnú kombináciou oboch typov bielení, najprv domáce bielenie ukončené profesionálnym bielením v ambulancii pre dokonalé vybielenie zubov.

Je dôležité si uvedomiť, že bielenie má svoje obmedzenia a nie je vhodné pre každého. Bielenie zubov nie je účinné pri farbe zubov, ktorá je spôsobená vnútornými faktormi, ako je napríklad poškodená zubná sklovina alebo zubný kaz. Taktiež nie je účinné na umelých náhradách, ako sú korunky alebo zubné výplne.

Bielenie je pre zubné tkanivá neškodné, ale môže mať vedľajšie účinky ako je citlivosť zubov alebo podráždenie ďasien pri bielení. Pri zvýšenej citlivosti zubov sa odporúča zkrátiť dobu pôsobenia gelu na zuby a zvýšiť frekvenciu nosenia dláh. Je dôležité dbať o to, aby sa bieliaci gel nedostal mimo plastový nosič a nepôsobil na ďasná – čo má za náledok ich podráždenie.

Ak uvažujete o bielení zubov, neváhajte sa poradiť so svojím zubným lekárom. Ten môže vyhodnotiť stav vašich zubov a odporučiť vhodnú metódu bielenia a zabezpečiť bezpečný a účinný postup. Je potrebné si vzájomne objasniť, aké sú možnosti a vaše očakávania.  Bielenie nie je trvalý proces. Správnou starostlivosťou o zuby a dodržiavaním odporučení môžete predĺžiť efekt vybielených zubov a udržať si jasný a zdravý úsmev.

Máte záujem
o túto službu?

Zostaňme
v kontakte

Ak potrebujete poradiť, alebo sa objednať, napíšte nám správu a my sa Vám ozveme.